Na czym Polega Pozycjonowanie Sklepów Internetowych?

Pozycjonowanie sklepu internetowego podobnie jak miało to miejsce w przypadku pozycjonowania stron internetowych opiera się na działaniach On-site oraz Off-site. W przypadku sklepów internetowych znacznie większą rolę odgrywają działania On-site. Systemy CMS na których tworzone są sklepy internetowe są często niedostosowane do reguł wyszukiwarki Google a co za tym idzie niezgodne z zasadami SEO.

Odpowiednia poprawa kodu pozycjonowanego sklepu oraz uzupełnienie opisów wszystkich kategorii pozwala na zbudowanie widoczności na frazy kluczowe przy sprzedaży oferowanego asortymentu. Prawidłowe przeprowadzenie procesu optymalizacji On-site w przypadku sklepu internetowego przynosi zazwyczaj pierwsze korzyści w bardzo krótkim czasie przekładając się na wzrost liczby klientów i optymalizację przychodów.

ile to kosztuje?

Pozycjonowanie sklepu internetowego pociąga za sobą zazwyczaj wyższe koszty aniżeli ma to miejsce w przypadku stron internetowych. Ważne jest, by cena pozycjonowania sklepu była wynikiem przeprowadzonego audytu branży w jakiej działa sklep i gwarantowała wysoki zwrot z inwestycji. W przypadku sklepów on-line koszt pozycjonowania określamy indywidualnie po przeprowadzeniu wstępnego Audytu SEO strony oraz przeanalizowaniu branży.

W Polsce działa ponad 30 tysięcy sklepów internetowych konkurujących pomiędzy sobą o pozyskanie klientów. Sklep www, który nie przynosi zysku nie ma szans na przetrwanie będąc dodatkowo ciężarem dla swojego właściciela. Sposobem na wygenerowanie zysków ze swojego sklepu jest prowadzenie kampanii Google Ads (dawnie AdWords) oraz Pozycjonowania sklepu.

Kampanie Google Ads przynoszą krótkotrwały skutek, gdyż strona widoczna jest w wyszukiwarce Google tylko w czasie ich trwania i nie mają one wpływu na osiągane przez stronę pozycje. Pozycjonowanie sklepu przynosi trwały i wymierny skutek dostarczając wciąż przyrastającą liczbę klientów do pozycjonowanego sklepu.